دو پاره شدن ماه!

بسم الله الرحمن الرحیم

رسول خداصلوات الله علیه و آله فرموند:

به تحقیق که خدای تعالی این دین را به وسیله گروه هایی تأیید می‌فرماید که بهره وافری از دین ندارند.

شاید شما نیز تا به حال از خود این سوال را پرسیده باشید که آیا شق القمر(یکی از معجزات پیامبر گرامی اسلام صلوات الله علیه و آله در زمان رسالتش)حقیقتاً بوقوع پیوسته و در آن زمان ماه واقعاً در آسمان به دو تکه تقسیم شده بود؟
یا اینکه این امر تنها یک اعجاز بصری بوده است؟

  Spilliting of the Moon  
(شق القمر)   

     

حسب اخباری که از ناسا انتشار یافته ، تصاویری از ماه وجود دارد که حاکی از وجود یک رشته صخره های تغییر شکل یافته در سطح ماه می باشد که تا عمق آن امتداد یافته و از نیمه دیگر آن برآمده و این دلیلی بر شکافته شدن ماه و پیوند دوباره آن در دورانی از حیات آن می باشد.

در روایات اسلامی آمده که کفار مکه از پیامبر اسلام صلی الله و علیه و آله تقاضا کردند برای صدق دعوی خود ماه را به دو نیم بشکافد و به او قول دادند که اگر چنین نماید به دین اسلام و صدق گفتار او ایمان خواهند آورد...

آن شب آسمان صاف و ماه به صورت کامل(بدر)بود،پیامبرصلی الله و علیه و آله از خداوند خواست تا آنچه را که کفار مکه از او خواسته اند به آنها نشان بدهد تا ایمان بیاورند خداوند دعای پیامبرش را اجابت کرد و سپس ماه به دو نیم شکافته شد نیمی در کوه صفا و نیم دیگر در کوه قیقعان در مقابل آن قرار گرفت. کفار مکه که در حال مشاهده این واقعه بودند گفتند که محمدصلی الله و علیه و آله ما را سحر کرده است،سپس گفتند،اگر او ما را سحر کرده باشد نمی تواند همه مردم را سحر کند،ابوجهل گفت صبر کنید تا یکی از اهل بادیه بیاید و از او سئوال کنیم که آیا انشقاق ماه را دیده است یا نه،اگر تایید کرد ایمان می آوریم و اگر نه معلوم می شود که محمدصلی الله و علیه و آله چشمان مارا سحر کرده است.
بالاخره یکی از اهالی بادیه به مکه آمد و این خبر را تصدیق کرد و آنگاه ابو جهل و مشرکان گفتند " این سحر مستمر است" و آنگاه این آیات مبارک نازل شد؛
بـسـم اللّه الرحـمـن الرحـیـم/اقـتـربـت الساعة و انشق القمر/ و ان یروا ایة یعرضوا و یـقـولوا سـحـر مـسـتـمـر
به نام خداوند بخشنده و مهربان / قیامت نزدیک شد و ماه از هم شکافت / و اگر معجزه ‏اى بینند، اعراض کنند و گویند:این سحرى است پى ‏در پى
(در تفاسیر و کتب حدیثى شیعه و سنّى ماجراى دونیم شدن شکافته‏ شدن ماه مطرح شده است. بر اساس روایات، پیشنهاد شکافته شدن ماه از سوى کفّار به پیامبر اکرم‏ صلى الله علیه وآله به خاطر آن بود که مى ‏گفتند: سحر و جادو در آسمان‏ها اثر ندارد و اگر ماه شکافته شد، کار محمّد صلى الله علیه وآله قطعاً معجزه است.
جالب این که شکافته شدن ماه، در دل شب و بدون تبلیغات قبلى بود. مسافران مکّه و شام در مسیر جادّه و حتّى مردم هندوستان شکافته‏ شدن ماه را دیدند و در بعضى آثار باستانى هند نوشته شده که تاریخ اتمام این بنا زمانى بود که ماه دو نیم شد!)

باری این موضوع پایان یافت و مشرکان ایمان نیاوردند اما ...

در یکی از نشستهای دکتر زغلول النجار در یکی از دانشگاههای انگلیس،وی در خصوص معجزه شق القمر در صدر اسلام به دست پیامبرصلی الله و علیه و آله به عنوان یکی از معجزات ایشان که توسط ناسا به اثبات رسیده است صحبت می کرد. در این میان یکی از حاضران که به اسلام خیلی توجه و اهتمام داشت به نام "داوود موسی بیتکوک " که در حال حاضر نیز رئیس حزب اسلامی بریتانیا است ماجرای مسلمان شدن خود را اینگونه نقل کرد:

هنگامی که می خواستم در مورد اسلام تحقیق کنم یکی از دوستانم ترجمه ای از قران کریم به زبان انگلیسی را به من هدیه کرد و من نیز بطور اتفاقی آن را باز کردم و اتفاقا سوره قمر  آمد. سپس شروع به خواندن کردم ....و ماه شکافته شد...وقتی به این جمله رسیدم از خود پرسیدم آیا واقعا ماه شکافته شده است؟؟! سپس با ناباوری کتاب را بسته و به کناری گذاشتم و از تحقیق در باره اسلام هم منصرف شدم و دیگر سراغ آن کتاب هم نرفتم. روزی در مقابل تلویزیون نشسته بودم و طبق معمول شبکه بی بی سی را مشاهده می کردم ، برنامه ای بود که در آن مجری با سه نفر از دانشمندان ناسا متخصص در علوم فضایی مصاحبه داشت. موضوع برنامه جنگ ستارگان و صرف میلیاردها دلار در این راه و اعتراض به این موضوع بود. مجری با بیان اینکه صدها میلیون نفر در سراسر جهان از گرسنگی رنج می برند دانشمندان را مورد انتقاد قرار داده بود و آنان هم با بیان مفید بودن این تحقیقات در مجالات کشاورزی و صنعت و غیره از این طرحها دفاع می کردند... مجری سپس سئوال دیگری را طرح می کند بااین مضمون که ؛

"شما در یکی از سفرهای خود به ماه حوالی 100 میلیارد دلار هزینه کردید و تنها خواسته اید که پرچم آمریکا را بر روی ماه نصب کنید...آیا این عاقلانه است"؟؟! 

در جواب این گوینده دانشمند آمریکایی لب به سخن گشوده و می گوید که؛

در آن سفر ، هدف ما مطالعه ترکیب داخلی ماه بوده که بدانیم چه تشابهاتی با زمین دارد و در این زمینه به موضوع عجیبی برخورد کردیم که عبارت بود از یک کمر بندی از سنگها و صخره های تغییر شکل یافته که سطح کره ماه را به طرف عمق و به طرف سطح دیگر آن پوشانده بود و هنگامی که این اطلاعات را به زمین شناسان منتقل کردیم مایه شگفتی آنان شده و گفتند چنین چیزی امکان ندارد مگر آنکه ماه در مرحله ای از حیات خود به دو نیم تقسیم شده و سپس دوباره جمع شده باشد و به شکل اول بازگشته باشد.و این نوار از صخره های تغییر شکل یافته نتیجه برخورد دو نیمه ماه در لحظه جمع شدن و به هم پیوستن دو نیمه آن می باشد.

"داوود موسی بیتکوک " سپس می گوید: با شنیدن این مطلب از جای خود پریدم و گفتم این معجزه ای است که در 1400 سال قبل به دست پیامبر اسلام در قلب صحرا اتفاق افتاده و از عجایب روزگار این است که آمریکایی ها باید میلیاردها دلار خرج کنند تا آن را برای مسلمانان اثبات نمایند! بی شک این دین حق و حقیقت است...
و به این ترتیب سوره قمر سبب اسلام آوردن این شخص شد ، پس از آنکه عاملی برای دوری او از اسلام شده بود و این خود از دیگر معجزات اسلام است.

منبع: مجله الشریعه شماره 502 اکتبر 2007 چاپ اردن

و این مطلب بازهم یقیین مرا به این حدیث بیشتر می کند که ؛

...البته بعضی از اشخاص با کمک شیطان برای نشر علم به پا می‌خیزند که بهره‌ای در آخرت ندارند. چنانچه رسول خداصلی الله علیه و آله فرمود:
به تحقیق که خدای تعالی این دین را به وسیله گروه هایی تأیید می‌فرماید که بهره وافری از دین ندارند.
و یابه تحقیق که خدای تعالی این دین را به وسیله مردم فاجر و بدکردار تأیید می‌کند. (فهری، 62، ص 46)

/ 100 نظر / 47 بازدید
نمایش نظرات قبلی
shahram

نمیدانم چرا بعضی ها دوست دارن دنبال حاشیه باشن. اقای رضا عزیز لطفا بیشتر در مورد اسناد قدیمی و شق القمر توسط پیامبر محمد بیشتر توضیح یدین. غیر از اینه شق القمر نابودی پایگاه جنیان بوده؟

shahram

فکر میکنم jj هم از کار خودش ناراحته . و بهتره که همه با هم دوست باشیم. و برای دنیایی ازاد و ظهور منجی الله دعا کنیم. اقای ali.e عزیز من از طرف ایشان از شما معذرت خواهی میکنم. مسلما ایشان گیج شده اند از سخنان و تحقیقات شما . از شما خواهش میکنم ادامه تحقیقاتتان را قرار دهید.

Jj

Kheile khob.maaaazeeerat mikham.

me

aghai alie kabaro az bala negah konim ke shekle 6 zeli nadare shekle ye morabae!

ehsan

سلام به همه دوستان بحثتون در مورد ماه عجیب و غریبهههه.ما که نفهمیدیم شکافته یا دزدیده شده.پس این معجزه شق القمر چیه.رضا لطفا در مورد اون اقا و صحبتهاش بگو

Me

Heloo

ابراهیم

دزدیده شدن ماه یا اینکه ماه یک سفینه فضایی هست یک دروغ بزرگ از شیاطین برای فریب و یک مکر بزرگ از جانب ابلیس لعنت الله و یکی از عظیم ترین و بزرگترین مکر های اخر الزمانی است. این فرضیه که ابتدا توسط اقای دیوید ایک که چپ و راست کنفرانس های 10 ساعته برگزار میکنه ایجاد شد و سپس کم کم در مقالات و سایت ها و مکان های اجتماعی و فیس بوک و... پیچید در واقع همانند فرضه تکامل داروین یکی از عظیم ترین مکر های شیطان لعنت الله است. به واسطه این طرح که ماه یک سفینه عظیم است و امواجی میفرستد و همه چیز را تحت کنترل خودش دارد و محیطی مانند ماتریکس ایجاد کرده و همه انسان ها را درون خودش به زنجیر کشیده است در واقع این مکر بزرگ از انجا اغاز شد که ابلیس لعنت الله علیه در اخرین طرح عظیم و مکر بزرگ خودش میخواهد بگوید که شما انسان ها در واقع دارید در یک محیط شبیه سازی شده زندگی میکنید و این جنیان و نژاد خزندگان فضایی هستند که شما را کنترل میکنند و دروغ و فریب های بسیار عظیم دیگر. بدانید که دست شیطان رو خواهد شد و مکرش همه جا خواهد پیچید.

ابراهیم

با این مکر عظیم ایمان انسان ها را سست کرده و میخواهد کاری کند که ان یک ذره ایمان هم از دل مردمان زمین بیرون رود. آری این گونه شیطان رجیم نیرنگ میزند و الحق که نیرنگ هایش هم کاملا خوب به نظر میرسند برای کسانی که اولین بار این موضوع رو میشنوند خیلی عجیب و برای محققان یک پیچش عظیمی است که از راه راست همه را گریزان خواهد کرد. اقای یوناس بر شماست که اکنون استین بالا زده و حد اقل در مورد این قضیه کره ماه مطلبی بنویسید و بگید که دروغ بزرگ شیطان است. چون خیلی ها در حال گمراهی هستن.

گاومیش

مطلبت گووووووووووووود بود